Product Code: CS-ENEL14
Brand: Cameron Sino
Battery for NIKON D3S (900 mAh, 7.4 V)
Product Code: CS-ENEL14
Brand: Cameron Sino
4,8
from 500+ reviews on Google!
Capacity 900 mAh
Rate 6.66 Wh
Voltage 7.4 V
Type Li-ion
Color Black
Net weight 49 g
Dimensions 53.6 x 37.8 x 14 mm
Currently not in stock (delivery 3-4 weeks)
Qty:
Add to Cart
Your payment methods
Quick Battery Selection Guide
Confirm the Original Battery Model
Check Dimensions and Connector Type
Confirm Voltage Compatibility
Confirm Your Device Model
If you’re unsure, feel free to contact us before ordering.
Capacity 900 mAh
Rate 6.66 Wh
Voltage 7.4 V
Type Li-ion
Color Black
Net weight 49 g
Dimensions 53.6 x 37.8 x 14 mm
4,8 from 500+ reviews on Google!
Ihre Zahlungsmöglichkeiten
Description
Related products
CS-ENEL14A
CS-ENEL14A
Type Type: Li-ion
Voltage Voltage: 7.4 V
Capacity Capacity: 1030 mAh
CS-ENEL14A
Type Type Li-ion
Voltage Voltage: 7.4 V
Capacity Capacity: 1030 mAh
Is in stock!
CS-ENEL4
CS-ENEL4
Voltage Voltage: 11.1 V
Voltage Voltage: 11.1 V
Is in stock!
CS-NKP700MU
CS-NKP700MU
Voltage Voltage: 7.4 V
Voltage Voltage: 7.4 V
Documents
Safety information
Responsible person
Techtek s.r.o.,
Company ID 03228673
registered at Slavíčkova 6,
638 00 Brno,
Czech Republic
Find batteries, accumulators, toners and ink cartridges for your branded equipment at Techtek.
Safe and fast delivery
Safe and fast delivery
99% positive reviews
99% positive reviews